Full Download - FullyDown Forum

FORUMUMUZA ÜYE OLARAK KENDİ PVP SERVER ADRESİNİZİ PAYLAŞABİLİR YA DA FORUMDAKİ MEVCUT PAYLAŞILMIŞ PVP ADRESLERİ GÖREBİLİRSİNİZ...

SADECE FORUM ÜYELERİ LİNKLERİ GÖREBİLİR
FORUM ÜYELERİMİZ MESAJLARA CEVAP ATABİLİR
ÜYELERİMİZ KONU AÇIP SERVERLARINITANITABLİR

FORUMUMUZA ÜYE OLARAK KENDİ PVP SERVER ADRESİNİZİ PAYLAŞABİLİR YA DA FORUMDAKİ MEVCUT PAYLAŞILMIŞ PVP ADRESLERİ GÖREBİLİRSİNİZ...

SADECE FORUM ÜYELERİ LİNKLERİ GÖREBİLİR
FORUM ÜYELERİMİZ MESAJLARA CEVAP ATABİLİR
ÜYELERİMİZ KONU AÇIP SERVERLARINITANITABLİR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

Bilgisayarın Web Sunucusu Haline Getirilmesi!

Go down 
AuthorMessage
Chun Chu
Vip Üye
Vip Üye
Chun Chu

308
Rep : 0

Bilgisayarın Web Sunucusu Haline Getirilmesi! Empty
PostSubject: Bilgisayarın Web Sunucusu Haline Getirilmesi!   Bilgisayarın Web Sunucusu Haline Getirilmesi! Puce-p11Sun Mar 28, 2010 10:10 am

Adım - 1

Dosyayı indirin: RapidShare: 1-Click Webhosting

Adım - 2

İndirdiğiniz dosya içindeki "phpTriad_2.2.1" dosyasını açın ve ekrana gelen pencerede "I Agree" butonuna tıklayın, kurulum başlayacaktır. Kurulum bittikten sonra "Close" butonuna tıklayın, pencere kapanacaktır.

Adım - 3

"C:apachemysqlbin" dizinindeki "winmysqladmin" dosyasını açın.

Karşınıza çıkan ekranda;

User Name: {buraya bir ad girin}
Password: {buraya bir parola girin}

Bu şekilde doldurun bu bilgiler sizin MySQL Veri Tabanı (database) kullanıcı adı ve şifresi olacak, bu işlem sadece ilk açılış olduğu için gerçekleşir bu bilgileri unutmayın. Bu işlemleride başarı ile tamamladığınız zaman bilgisayarınızın sağ alt köşesindeki saatin sol tarafında bir ikon çıkacaktır (bu ikon trafik lambalarına benzemektedir). Eğer bu ışıklardan kırmızı yanıyorsa MySQL'da sorun var demektir. Eğer yeşil yanıyorsa MySQL sorunsuz olarak çalışıyor demektir.

Adım - 4

"Başlat>Programlar>Programs>PHPTriad>Apache Console>Start Apache" bu programı çalıştırın, karşınıza bir MS-DOS ekranı çıkacaktır ve "Runing Apache" yazacaktır. Bu da sorunsuz şekilde çıktıysa eğer bu pencereyi kapatmadan küçültün ve sürekli açık kalmasına dikkat edin.

Adım - 5

PHP- Kodu:
http://localhost/

adresine gidin, sayfa açılacaktır.

İşte bu sayfanın dosyaları ise "C:apachehtdocs" dizininde saklanmaktadır, yani siz kendi sitenizi kurarken dosyaları bu dizine kopyalayacaksınız.

Bilgisayarınıza kuracağınız sitenize erişim adı:

PHP- Kodu:

Not: Bilgisayarınızda kurduğunuz sitenin internet bağlantısı olan heryerden erişilmesini isterseniz erişim adresi olarak IP numaranızı kullanmanız gerekir, ancak ücretsiz olarak IP numaranızı bir subdomain'e yönlendirebilirsiniz (adınız.no-ip.info) gibi, bunu nasıl yapacağınızı aşağıda "IP Numaranızı Yönlendirme" başlığı altında anlatacağım.

Adım - 6

Veri tabanı (database) oluşturmak için http://localhost/phpmyadmin/ adresine gidin ve açılan sayfada sol taraftaki bölüme veri tabanı adı yazıp (mesela: database) "Git" butonuna tıklayın, veri tabanı (database) oluşturma işlemi işte bukadar.

Not: Güvenliğiniz için "C:apachehtdocs" dizini içindeki "phpmyadmin" klasörünü başka bir dizine taşıyın, gerekli olduğu zaman geri eski yerine alırsınız.

Bilgisayarınız artık bir web sunucu oldu, sitenizi kurup ister IP numaranız ile ister

PHP- Kodu:

adresi ile ulaşabilirsiniz,

PHP- Kodu:

adresi ile internet üzerinden ulaşılamaz ancak IP numaranız ile ulaşılabilir, şimdi IP numaranızı ücretsiz olarak bir subdomain'e yönlendirmeyi anlatacağım.

----------

IP Numaranızı Yönlendirme

Adım - 1

No-IP - Dynamic DNS, Static DNS for Your Dynamic IP adresine girin ve üye olun.

Adım - 2

En başta indirdiğiniz dosya içindeki "No-IP_DUC_2.2.1" dosyasını açın ve karşınıza gelen ekranda "Next" butonuna tıklayın, ondan sonra programın nereye yükleneceği soruluyor burayıda "Next" butonuna tıklayarak geçebilirsiniz, yeniden bir ekran daha geldi burdada programın versiyon geçmişi anlatılıyor "Next" butonuna tıklayıp kurulumu başlatıyoruz. Kurulum bittiği zaman "Finish" butonuna tıklayıp kurulumu tamamen bitirmiş oluyoruz.

Adım - 3

Program otomatik olarak açılmış olmalı şimdi karşınıza programın logosu geldikten sonra küçük bir pencere çıkacak karşınıza burada "E-Mail Adress" yazan yere üye olurken kullandığınız e-Mail adresinizi yazacaksınız, "Password" yazan yere ise üye olurken kullandığınız parolanızı yazacaksınız. Program ekrana çıkacaktır, üst bölmeye sağ tıklayın ve "Manage Host List" komutuna tıklayın ekranda internet sayfası açılacaktır, açılan sayfada yan paneldeki "Add" butonuna tıklayın ve açılan sayfada "Hostname" yazan yere bir ad girin (bu gireceğiniz adı başka birisi almamış olmalı ve türkçe karakter, boşluk kullanmamalısınız) girdikten sonra "Hostname"nin hemen altında açılır liste var ve varsayılan olarak orada "no-ip.info" seçili buradan istediğiniz bir subdomain'i seçin(girdiğinizad.seçtiğinizsubdomain şeklinde olacak), herşeyi yaptıktan sonra sayfanın en altına inip "Create Host" butonuna tıklayın. Sayfa tamamen yüklendikten sonra sayfayı kapatabilirsiniz.

Adım - 4

Şimdi tekrar programa geçelim ve üstteki boş bölmeye yeniden sağ tıklayıp "Refresh Host List" komutuna tıklayın. Ekranda oluşturduğumuz subdomain belirecektir onun yanındaki küçük kutuyu işaretliyelim ve pencereyi kapatalım. Pencereyi kapattık ama aslında kapanmadı, programın sağ alt köşesindeki saatin sol tarafında ikonu var herhangi bir erişim gereği duyarsanız programa oradan erişebilirsiniz. Subdomain'in etkin olması için o program orada sürekli çalışmalıdır.

IP numaranızıda böylece yönlendirmiş oldunuz, artık bilgisayarınıza bir web sitesi kurup oluşturduğunuz bu subdomain ile internet bağlantısı olan her yerden erişebilirsiniz.

Notlar:

1. Bilgisayarınızı kapatıp açtığınız zaman açtığımız programlarda kapanacaktır web sunucunuzun sorunsuz çalışması için bu dosyaları her seferinde açmanız gerekiyor:

-- Başlat>Programlar>Programs>PHPTriad>Apache Console>Start Apache
-- "C:apachemysqlbin" dizinindeki "winmysqladmin" adlı programı
-- Başlat>Programlar>No-IP>No-IP DUC

2. Bütün burda anlatılanlar denendi, sonuç başarılı.

3. Oluşabilecek zararlardan kullanıcı sorumludur.

Kolay Gelsin..

Alıntıdır..
Back to top Go down

Bilgisayarın Web Sunucusu Haline Getirilmesi!
Back to top 
Page 1 of 1